Міністр Омелян поширює недостовірну інформацію щодо закупівель дизпального Укрзалізницею

Міністр Омелян поширює недостовірну інформацію щодо закупівель дизпального Укрзалізницею

ПАТ «Укрзалізниця» повідомляє про поширення міністром інфраструктури України Володимиром Омеляном неправдивої інформації щодо закупівель товариством дизельного пального. Пан Омелян навмисно або через брак знань вводить журналістів в оману.

Укрзалізниця надає фаховий коментар на заяви міністра та свою офіційну позицію з цього приводу.  Учора в ефірі одного з каналів Володимир Омелян запитав: «Раптом ціна виросла на 10% на рівному місці, хоча ринкова інша. Величезне питання — як це відбувається?», говорячи про коригування вартості закупівлі дизельного пального за контрактом з постачальником. Пояснюємо: це відбувається не на рівному місці, а через коливання цін як на світових нафторинках, так і на українському. Навіть після перегляду умов контракту на закупівлю дизельного пального для залізничної галузі, його вартість залишається меншою за нижній рівень оптових цін на ринку нафтопродуктів України.

Укрзалізниця повідомляє міністру, що корегування вартості закупівлі до 10% передбачено ч.4 п.2 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Підстава для такого кроку – висновок експертної організації, наприклад, такої як ДП «Держзовнішінформ».

Саме в рамках цього закону нафтотрейдер ініціював перегляд умов контракту. Укрзалізниця фахово вивчила підстави перед прийняттям такого рішення та зробила моніторинг ринку і експертних висновків.

Зокрема, за даними ДП «Держзовнішінформ» (станом на 23 січня 2017 року) розрахунковий рівень оптових цін на умовах постачання FCA, з урахуванням ПДВ та відтермінуванням платежу 5 банківських днів з моменту постачання складає 23 200 – 23 680 грн/т.

За даними авторитетного видання про нафторинок OilNews станом на 25 січня 2017 року cередня гуртова вартість однієї тонни дизпального на ринку України становить 23 120 грн/т без зазначення умов постачання. У той же час український виробник пального ПАТ «Укртатнафта» пропонує ресурс за 23 900 грн/т з ПДВ (станом на 16.01.2017) за умови 100% попередньої передоплати.

25 січня була підписана додаткова угода з контрагентом. Наразі нафтотрейдер, який переміг в результаті тендеру на ProZorro, здійснює відвантаження дизпального для потреб Укрзалізниці в об’ємі 9,1 тисяча тонн за ціною 22 421 грн/т з ПДВ. Таким чином, Укрзалізниця закуповує ресурс за вигідною ціною, що є меншою за найнижчі ринкові показники. Вартість пального для УЗ на 3-6% менша (в залежності від даних джерела, з яким порівнюємо). Контракт є новим і був підписаний в січні 2017 року.

Станом на 27 січня 2017 року ПАТ «Укрзалізниця» має запас палива на 8 діб стабільної роботи. Найближчими днями запас буде поповнено на 4 тисячі тонн. Для забезпечення запасу пального на більш тривалий термін і одночасної закупівлі великої партії пального Укрзалізниці необхідно здійснити цю процедуру з використанням «формульного» розрахунку вартості з прив’язкою до показників Platt’s. Укрзалізниця звернулася до Міністерства інфраструктури України з пропозицією провести централізовану закупівлю ліцензій на використання інформаційних бюлетенів Platt’s для підпорядкованих МІУ підприємств та надання однієї ліцензії в користування ПАТ «Укрзалізниця». Проте відповіді на дану пропозицію отримано так і не було. Затягування вирішення даного питання з боку МІУ є черговою ознакою саботажу реформ, запроваджуваних залізницею.

Нагадаємо, що Укрзалізниця 2016 рік завершила з прибутком понад 300 млн грн, зокрема це вдалося і завдяки економії на закупівлях дизельного пального.

Вхід для постачальників

ПРЕС-ЦЕНТР. НОВИНИ

Контакти

Філія "Центр забезпечення івиробництва" ПАТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"

  • Адреса: м.Київ - 03049, Україна
  • Повітрофлотський проспект, 11/15
  • Тел: +38 (044) 465-08-90
  • Факс: +38 (044) 245-47-09

Ви тут: ПРО КОМПАНІЮ ПРЕС-ЦЕНТР Міністр Омелян поширює недостовірну інформацію щодо закупівель дизпального Укрзалізницею