Укрзалізниця провела круглий стіл з виробниками та трейдерами дизельного палива

Укрзалізниця провела круглий стіл з виробниками та трейдерами дизельного палива

Під час проведення круглого столу «Взаємодія ПАТ «Укрзалізниця» та нафтотрейдерів – гарантія стабільного функціонування залізниці», який відбувся 31 серпня 2016 року у м. Києві, був підписаний меморандум з виробниками та трейдерами паливно-мастильних матеріалів. Головною метою цього документу є забезпечення прогнозованого режиму придбання та постачання дизельного палива для потреб залізниці.Від ПАТ «Укрзалізниця» меморандум підписав голова правління Войцех Балчун, від бізнесу – уповноважені представники компаній.

ПАТ «Укрзалізниця» є найбільшим споживачем палива в Україні. Річна потреба складає 300-350 тисяч тонн. У 2015 році залізнична галузь витратила на паливо близько 6 млрд грн. Але негативним для компанії є те, що більше 80% палива постачаються двома компаніями, що не забезпечує достатній рівень конкуренції. Потреба у вирішенні цієї проблеми обумовила проведення круглого столу.

«Ми бажаємо збільшити кількість постачальників палива та створити таку модель, яка дасть нам гарантію ринкової ціни та його стабільне постачання. Система закупівель в Укрзалізниці була не ідеальною. Наша сьогоднішня зустріч допоможе знайти рішення, яким чином зробити процес закупівлі палива відкритим та оптимальним для залізничного транспорту та нафтотрейдерів», – повідомив голова правління ПАТ «Укрзалізниці» Войцех Балчун під час заходу.

Окрім цього, керівник галузі запропонував фіналізувати запровадження формульного підходу при формуванні ціни на паливо.

Виконуючий обов’язки начальника філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Іванча зазначив, що компанія має намір залучити до процесу постачання дизпалива для галузі прямих виробників: резидентів і нерезидентів та розширити коло трейдерів. «Наша мета – донести до всіх учасників ринку, що Укрзалізниця хоче купувати паливо прозорим способом, організовуючи великі тендери, щоб мати впевненість у тому, що зможемо задовольняти потреби громадян та економіки у перевезеннях», - зазначив він.

Також у круглому столі взяли участь Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич, заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, Державний уповноважений Антимонопольного комітету України Світлана Панаіотіді та народні депутати України. 

Нагадаємо, наразі ПАТ «Укрзалізниця» відповідно до чинного законодавства проводить закупівлі на електронному майданчику ProZorro, що також робить процес придбання палива та інших товарів для залізниці прозорим та заощадливим. За попередніми даними, закупівлі дизельного пального через електронну систему вже дало економію у 15-20%. Зважаючи на це, представники ПАТ «Укрзалізниця» закликали бізнес активніше залучатися до відкритих торгів, прямо у залі продемонстрували присутнім оголошення наступних конкурсів та запросили компанії брати у них участь.

Вхід для постачальників

ПРЕС-ЦЕНТР. НОВИНИ

Контакти

Філія "Центр забезпечення івиробництва" ПАТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"

  • Адреса: м.Київ - 03049, Україна
  • Повітрофлотський проспект, 11/15
  • Тел: +38 (044) 465-08-90
  • Факс: +38 (044) 245-47-09

Ви тут: ПРО КОМПАНІЮ ПРЕС-ЦЕНТР Укрзалізниця провела круглий стіл з виробниками та трейдерами дизельного палива