Укрзалізниця має намір перейти на формульне ціноутворення при закупівлі дизпалива

Укрзалізниця має намір перейти на формульне ціноутворення при закупівлі дизпалива

У середу, 6 квітня, філія «Центр забезпечення виробництва» («ЦЗВ») провела круглий стіл на тему: «Формульне ціноутворення з прив’язкою до Platts: прогресивний крок до прозорих держзакупівель». Захід відбувся під головуванням заступника начальника філії Євгена Короля. Участь взяли представники найбільших нафтотрейдерів: WOG, ОККО, SOCAR, «Укртатнафта», «Елемент Нафта», «Петрол-Центр», а також Антимонопольного комітету України, експерти та ЗМІ.

Предметом обговорення стала запропонована «ЦЗВ» формула розрахунку ціни за одну тонну дизельного палива, яку мають надавати учасники конкурсних торгів у складі своїх пропозицій.

«Проведення закупівель дизпалива з прив’язкою до Platts дозволить нам орієнтуватися на джерело інформації, яке визнають учасники ринку, законодавство, правоохоронні органи. Це справедливий і правильний механізм розрахунку ціни», - зазначив Євген Король у вступному слові та запросив учасників висловити своє бачення щодо формули та складових,  за  якими має проводитися розрахунок ціни.

Учасники одноголосно зазначили, що формула має бути максимально простою, складатися з констант, а торг буде відбуватися на рівні коефіцієнту, що враховуватиме витрати та заробіток постачальника. Спільне бачення склалося щодо кількості котирувальних днів, яких має бути 10, а також розрахунку акцизу. Оскільки він має проводитися в літрах, а закупівля залізницею проходить у тоннах, запропоновано взяти за основу середню щільність 0,835 при перерахунку тонни на літр.

Дискусійними виявилися питання щодо кількості базисних котирувань, з яких вираховуватиметься значення Platts, розрахунку коефіцієнту ПДВ. Також обговорили різницю в формулах для резидентів і нерезидентів. Нафтотрейдери зауважили, що в формулах є різні поправки. На що представники «ЦЗВ» зазначили, що це зроблено для того, щоб врахувати інтереси широкого кола учасників та не допустити дискримінаційного підходу до будь-кого.

В цілому при обговоренні зазначених питань учасникам вдалося дійти консенсусу. Було вирішено, що більш детальні пропозиції нафтотрейдери нададуть в «ЦЗВ» до кінця поточного тижня.

 

У «ЦЗВ» впевнені, що успішне погодження формули та врахування зауважень учасників ринку зніме напруження щодо тендерів залізниці по дизелю; дасть можливість укладати угоди з постачальниками, що виграли тендер вчасно, без впливу на процес третіх сторін та по справедливій ціні. 

Вхід для постачальників

ПРЕС-ЦЕНТР. НОВИНИ

Контакти

Філія "Центр забезпечення івиробництва" ПАТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"

  • Адреса: м.Київ - 03049, Україна
  • Повітрофлотський проспект, 11/15
  • Тел: +38 (044) 465-08-90
  • Факс: +38 (044) 245-47-09

Ви тут: ПРО КОМПАНІЮ ПРЕС-ЦЕНТР Укрзалізниця має намір перейти на формульне ціноутворення при закупівлі дизпалива