«Укрзалізниця» закуповує дизпаливо за ціною нижчою середньоринкових цін

«Укрзалізниця» закуповує дизпаливо за ціною нижчою середньоринкових цін

ПАТ «Укрзалізниця» здійснює закупівлю дизельного палива у постачальника – компанії «ВОГ АЕРО ДЖЕТ» (торговельна марка WOG) за ціною, що є нижче за ринкову. Повідомлення мас-медіа іншого змісту не відповідають дійсності та направлені на дискредитацію сторін.

Відповідно до договору, укладеного 18.03.2016 між філією «Центр забезпечення виробництва» («ЦЗВ») ПАТ «Укрзалізниця» та «ВОГ АЕРО ДЖЕТ», відбувається поетапне відвантаження 100 тис. тонн дизпалива для потреб української залізниці. Треба зазначити, що відкриття конкурсних пропозицій відбулося 19.02.2016, а затягування з оформленням договору з переможцем торгів – компанією «ВОГ АЕРО ДЖЕТ» сталося через оскарження процедури торгів іншими учасниками до Антимонопольного комітету України. В підсумку АМКУ відмовив у задоволенні наданих скарг, чим визнав тендер законним. Проте за час, що пройшов від оголошення пропозицій до підписання договору, на ринку нафтопродуктів відбулися суттєві зміни, зокрема, в бік збільшення цін. Згідно з укладеним договором ціна товару може бути змінена відповідно до чинного законодавства про держзакупівлі.

У роз’ясненнях, наданих Міністерством економічного розвитку України, «…Щодо зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків» вказано наступне:

«У залежності від коливання ціни товару на ринку сторони протягом дії договору про закупівлю можуть вносити зміни декілька разів в частині ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків кожного разу з урахуванням попередніх змін, внесених до нього, сукупність яких може перевищувати 10 відсотків від ціни за одиницю товару, визначеної сторонами на момент укладання договору про закупівлю та за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі, і виконати свої зобов’язання відповідного до такого договору з урахуванням зазначених змін».

Разом з тим, діюче законодавство не ставить вимог щодо термінів та обсягів поставки товару, після яких замовник та постачальник можуть вносити зміни до договору, а також обмежень щодо частоти проведення такої процедури.

Обґрунтуванням для внесення змін до договору у разі росту ринкових цін на товар є документальні висновки державних експертних установ.

Відповідно до експертних висновків, наданих «ЦЗВ» державними спеціалізованими установами, станом на 29.03.2016 середня ринкова вартість однієї тонни дизпалива с урахуванням ПДВ становить:

  • за даними ДП «Держзовнішінформ» - 17 200 - 19 580 грн (ринковий рівень);
  • за даними Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз - 19 195 грн (середньоринкова ціна).

 

ПАТ «Укрзалізниця» закуповує дизпаливо за ціною, яка є значно нижчою у порівнянні із середньоринковими цінами.

Вхід для постачальників

ПРЕС-ЦЕНТР. НОВИНИ

Контакти

Філія "Центр забезпечення івиробництва" ПАТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"

  • Адреса: м.Київ - 03049, Україна
  • Повітрофлотський проспект, 11/15
  • Тел: +38 (044) 465-08-90
  • Факс: +38 (044) 245-47-09

Ви тут: ПРО КОМПАНІЮ ПРЕС-ЦЕНТР «Укрзалізниця» закуповує дизпаливо за ціною нижчою середньоринкових цін