Будь-яка закупівля повинна давати позитивний економічний ефект на кінцевому продукті

Будь-яка закупівля повинна давати позитивний економічний ефект на кінцевому продукті

Одним із ключовим моментів в реформуванні системи державних закупівель має бути принцип максимальної ефективності, а отже будь-яка закупівля повинна давати позитивний економічний ефект на кінцевому продукті. На цьому наголосив заступник начальника філіалу «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Руслан Сек в рамках свого виступу на І Всеукраїнському форумі «Розумні закупівлі: планування, управління, оптимізація», який відбувся в Києві 7 жовтня.

«Ще до етапу оголошення торгів відповідно до Закону «Про публічні закупівлі» можна зекономити понад 40%, якщо чітко знати витрати і закуповувати відповідно до існуючих номенклатурних і кількісних потреб. Наприклад, зразковий підхід запроваджений на Львівсьому вагоноремонтному заводі. Детально прописана методологія формування та дефектології під кожен тип ремонту дає змогу чітко розуміти послідовність і комплектність закупівель. Такі ж підходи до закупівель використовуються в роботи філії «ЦЗВ», - зазначив Р.Сек.

Заступник начальника філії «ЦЗВ» також розповів про види формування закупівель, принципи розбивки на лоти та розрахунок очікуваної вартості закупівлі.

За його словами, механізм формування очікуваної вартості не є досконалим та встановлюється наразі замовником на власний розсуд. За основу береться розрахункова потреба та рівень цін минулого року, проводиться індексація відповідно до інфляції і отримується ціна на сьогоднішній день, яка не завжди може бути коректної. «Закон та підзаконні акти не описують методику формування очікуваної вартості. Система ProZorroне дає можливості учасникам пропонувати ціну товару вищу, ніж очікувана вартість, яку встановив замовник. В результаті низка торгів може не відбутися через неактуальну вартість закупівлі», - підкреслив Р.Сек.

Крім того, він додав, що наразі філія завершує підготовку нової тендерної документації, яка буде максимально спрощеною та актуалізованою відповідно до існуючих законодавчих норм. Це дозволить брати участь у торгах ще ширшому колу учасників – як резидентам, так і нерезидентам, підвищить якість документації учасників, швидкість їх обробки замовником, зменшить підстави для оскаржень процедур закупівель. Роботу над новою тендерною документацією планується завершити до кінця жовтня. 

Вхід для постачальників

ПРЕС-ЦЕНТР. НОВИНИ

Контакти

Філія "Центр забезпечення івиробництва" ПАТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"

  • Адреса: м.Київ - 03049, Україна
  • Повітрофлотський проспект, 11/15
  • Тел: +38 (044) 465-08-90
  • Факс: +38 (044) 245-47-09

Ви тут: ПРО КОМПАНІЮ ПРЕС-ЦЕНТР Будь-яка закупівля повинна давати позитивний економічний ефект на кінцевому продукті