Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» заощадила у першому кварталі 2016 року понад 75 млн гривень держбюджету на закупівлях

Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» заощадила у першому кварталі 2016 року понад 75 млн гривень держбюджету на закупівлях

За результатами роботи філії «Центр забезпечення виробництва» («ЦЗВ») ПАТ «Укрзалізниця» у першому кварталі 2016 року зведена умовна економія на закупівлях становила 75,3 млн грн., зокрема25 млн грн. на поставках дизельного палива та 50 млн грн. на поставках мастила.

У першому кварталі 2016 року філія «ЦЗВ» оголосила 153 тендерні процедури на загальну суму 12,275 млрд грн., що становить 95% від контрольного плану закупівель на 2016 рік. Станом на кінець першого кварталу було розкрито конкурсні пропозиції по 68 тендерах на загальну суму 6,581 млрд грн., за 18-ма пропозиціями було укладено угоди. На підписанні угод знаходяться 43 пропозиції. Проведення торгів відповідно до узгодженого контрольного плану забезпечили безперебійні перевезення «Укрзалізниці».

«Незважаючи на інфляцію та коливання курсу валют, «ЦЗВ» вдається вчасно проводити закупівлі необхідних матеріалів та заощаджувати десятки мільйонів державних коштів. Це стало можливим насамперед завдяки реалізації нової концепції закупівель, яку розробила філія. Ця концепція передбачає зміни в процедурі проведення торгів - подрібнення лотів та проведення електронних торгів, впровадження формули розрахунку вартості палива з прив’язкою до системи Platts тощо. Здійснені зміни в процедурах проведення торгів дали позитивні результати, і я впевнений, що інші заходи програми розвитку філії дозволять зробити «ЦЗВ» одним з найбільш ефективних підприємств “Укрзалізниці”», - зазначив Данило Мізін, директор філії «ЦЗВ», коментуючи результати роботи підприємства в першому кварталі. 

Середня кількість пропозицій на кожні торги у першому кварталі 2016 року  становила 3,3 одиниці, що перевищує кількість пропозицій на кожні торги в системі електронних державних закупівель ProZorro на 0,4 одиниці. Розкриття пропозицій та оголошення результатів відбувається за участю представників Моніторингової групи з питань закупівель для залізниці, а також транслюється на каналі філії в YouTube, завдяки чому забезпечується прозорість процесу відбору кращих конкурсних пропозицій.

Мета ЦЗВ – залучити до участі в торгах більшу кількість виробників продукції. Це стало можливим завдяки скороченню строків оплати. Раніше максимальний термін оплати сягав 75 банківських днів, і на торги виходили переважно трейдери та постачальники. Завдяки новій політиці скорочення термінів оплати інтерес виробників до участі в тендерах значно зріс. Станом на сьогодні максимальне відтермінування оплати складає 45 днів і застосовується до поставок коліс та бандажу. Для інших категорій товарів передбачені коротші строки відтермінування оплати: для дизпалива – 5 банківських днів; для клем, рейок, сепараторів та підшипників – 10 календарних днів (КД); для олив, мастила й мазуту – 15 КД; для акумуляторів – 20 КД; для запасних частин – 30 КД.

У другому кварталі поточного року філія «ЦЗВ» здійснить перехід на торги в системі ProZorro та впровадить формулу розрахунку вартості дизельного палива з прив’язкою до системиPlatts відповідно до світової практики. Формула ціноутворення для дизельного палива формується після консультацій з нафтотрейдерами з урахуванням коментарів Антимонопольного комітету України. Експерти «ЦЗВ» вважають, що впровадження формули дозволить обирати кращі цінові пропозиції, вчасно укладати угоди з постачальниками за економічно обґрунтованою ціною.

Серед інших планів «ЦЗВ» на 2016 рік - завчасне оголошення тендерів та укладання угод для забезпечення закупівель у наступному році, впровадження програми повної електрифікації «Укрзалізниці», імпортозаміщення та створення конкурентоспроможних умов між виробниками запчастин та устаткування тощо. 

Вхід для постачальників

ПРЕС-ЦЕНТР. НОВИНИ

Контакти

Філія "Центр забезпечення івиробництва" ПАТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"

  • Адреса: м.Київ - 03049, Україна
  • Повітрофлотський проспект, 11/15
  • Тел: +38 (044) 465-08-90
  • Факс: +38 (044) 245-47-09

Ви тут: ПРО КОМПАНІЮ ПРЕС-ЦЕНТР Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» заощадила у першому кварталі 2016 року понад 75 млн гривень держбюджету на закупівлях