Коментар філії «ЦЗВ» щодо організації тендеру на закупівлю газу для залізниці

Коментар філії «ЦЗВ» щодо організації тендеру на закупівлю газу для залізниці

Щодо інформації, яка була опублікована на сайті «Наші гроші» 9 березня 2016 року під заголовком «Залізничники відмінили закупівлю газу на півмільярда через якусь «позаштатну ситуацію» та з метою недопущення поширення викривлених фактів щодо проведення філією «Центр забезпечення виробництва» («ЦЗВ») ПАТ «Укрзалізниця» процедури закупівлі природнього газу в системі електронних закупівель ProZorro повідомляємо наступне.

Дотримуючись Регламенту та Правил електронного майданчику, філія «ЦЗВ» розмістила оголошення про відміну торгів на ресурсі prozzoro. В ньому зазначено, що у зв’язку з виникненням позаштатної ситуації, процедури закупівель природнього газу відмінені протоколом засідання комісії з відбору постачальників природнього газу філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» від 18.02.2016 р. №3. Наявність чітких посилань на номер і дату протоколу вказує на наявність колегіального, ґрунтовного, зваженого та, найголовніше, неупередженого рішення.

Нажаль, в ході проведення торгів, «ЦЗВ» стикнулася з, дійсно, позаштатною ситуацією, яка не передбачена жодним з документів, що регламентують роботу системи prozzoro, в результаті чого, не всі постачальники мали змогу подати цінову пропозицію, що значно звужувало конкурентне середовище та ставило під сумнів прозорість процедури. 

Крім того, відповідно до Регламенту  ProZorro, філія «ЦЗВ», як організатор торгів, не змогла отримати від постачальників ані фінансових гарантій забезпечення участі у торгах (зазвичай при проведенні торгів встановлюємо розмір забезпечення виконання до 3% від вартості договору), ані фінансових гарантій виконання договору. У той же час, не було можливості витребувати технічну документацію про постачальника. Такі умови дають можливість перемагати у торгах компаніям навіть із сумнівною репутацією, які внесли 175 гривень за реєстрацію на торгах.

Дотримуючись прагнення перевести процедури закупівель в новий прозорий формат, ми з розумінням і толерантністю ставимося до процесу, який потребує часу та певних зусиль.

Тому «ЦЗВ» готує звернення до Міністерства економічного розвитку України з проханням надати роз’яснення, оскільки, документи, що регламентують проведення даної процедури, мають рекомендаційний характер та примірний порядок дій. Також ми готуємо пропозиції до Регламенту ProZorro.

Філія «ЦЗВ» готова надати додаткові коментарі та роз’яснення щодо процедури проведення закупівлі природнього газу через систему prozzoro, яка проходила з 10 по 15 лютого 2016 року на загальну вартість у 587 млн грн. Запити просимо надсилати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  або звертатися за телефоном 095-469-44-72.

Вхід для постачальників

ПРЕС-ЦЕНТР. НОВИНИ

Контакти

Філія "Центр забезпечення івиробництва" ПАТ "УКРЗАЛІЗНИЦЯ"

  • Адреса: м.Київ - 03049, Україна
  • Повітрофлотський проспект, 11/15
  • Тел: +38 (044) 465-08-90
  • Факс: +38 (044) 245-47-09

Ви тут: ПРО КОМПАНІЮ ПРЕС-ЦЕНТР Коментар філії «ЦЗВ» щодо організації тендеру на закупівлю газу для залізниці